FC Botoşani- CSMS Iaşi 1-0 (1-0), în Cupa Ligii

fc botosani csms iasiFC Botoşani a învins, marţi seară, cu scorul de 1-0 (1-0) pe CSMS Iaşi în optimile Cupei Ligii, calificându-se în sferturile de finală ale competiției.

like facebookUnicul gol al meciului a fost înscris, în minutul 9, de debutantul Lorand Fulop după o pasă de la fratele său Istavan Fulop. FC Botoşani urmează a întâlni Steaua în următoarea fază a competiţiei.

final de meci

min.92 Bordeianu primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat

min.77 schimbare la FC Botoşani. Iese Matulevicius şi intră Asaftei

min.66 Bordeianu este avertizat de centralul partidei

min.65 Golovca ratează o nouă ocazie. Şutează de la marginea careului, însă Caparco respinge în corner

min.63 schimbare la FC Botoşani. Iese Lorand Fulop şi intră Răzvan Greu

min.61 Bordeianu şutează puternic dintr-o lovitură liberă de la 30 de m. Caparco respinge în lateral

min.60 schimbare la FC Botoşani. Iese Roman şi intră Golovca

final de repriză

min.45 ocazie mare pentru FC Botoşani. Vaşvari trimite în faţa porţii şi Lorand Fulop trece la câţiva centimetri de deschiderea scorului

min.40 Popovici primeşte cartonaşul galben

min.32 Istavan Fulop scapă spre poarta adversă, însă şutează slab direct în braţele lui Caparco

min.21 Albuţ are o intervenţie bună la o centrare a lui Ciucur

min.19 Vaşvari şutează slab din lovitură liberă

min.18 Mihai Roman este faultat la 25 de metri de poarta adversă. Lovitură liberă pentru gazde

min.16 Roman primeşte o pasă de la Fulop şi scapă spre poarta adversă. însă Caparco a ieşit dintre buturi şi a ajuns primul la minge