FC Voluntari- FC Botoşani 4-2

voluntari fc botosaniFC Botoşani a pierdut, vineri după amiază, în deplasare cu FC Voluntari scorul final fiind 4-2. Gazdele au deschis repede scorul, în minutul 6 prins Spahija, apoi Ivanovici a majorat diferenţa un minut mai tâziu. Fulop a redus din diferenţă în minutul 30.

Două minute mai târziu Ivanovici face dubla. Golul patru al oaspeţilor a fost marcat de Novac în minutul 47. Fulop a mai marcat o dată în minutul 78.

final de meci

min.78 GOOL FC Botoşani, Fulop face dubla cu un şut plasat

min.65 schimbare la Voluntari. Iese Popadiuc şi intră Căpăţână

min.53 George Andrei Miron  a fost avertizat cu galben.

min.47 GOL FC Voluntari. Novac majorează diferenţa cu o lovitură de cap în urma unei lovituri libere executate de Cernat

min.46 Schimbare la FC Botoşani Catalin Golofca il inlocuieste pe Andrei Herghelegiu.

final de repriză

42 Victoras Astafei este avertizat cu galben

min.32 GOL Voluntari. Ivanovici face dubla după o gafă incredibilă a apărării botoşănene. Dimitrov şi Iliev au bâlbâit o minge ce a fost recuperată de mijlocaşul advers

min.30 GOOL FC Botoşani. Fulop şutează de la 20 de metri, iar Brănescu este un simplu spectator