FC Botoșani- FC Voluntari 4-2 (2-1)

fc botosani fc voluntari1FC Botoşani reuşeşte încă un meci spectaculos după ce a învins, vineri seară, FC Voluntari cu scorul de 4-2. Scorul a fost deschis de Vaşvari din penalty în min.13. Cabrera a majorat scorul în min.32, însă oaspeţii au revenit în joc prin golul lui Ştefănescu reuşit în minutul 44.

După pauză Mlike facebookatulevicius a majorat diferenţa la două goluri în minutul 59, iar Cabrera a făcut dubla în minutul 74. Pentru oaspeţi a mai marcat Pancu, în minutul 78, din penalty. După acest rezultat FC Botoşani acumulează 27 de puncte.

FC Botoșani: Pleșca – Dimitrov, Ngadeu, Miron, Mușat – Vașvari, Cabrera, Cucu – Ivanovici, Matulevicius, Fulop

FC Voluntari: Calancea – Alcenat, Spahija, Țîru, Filipov – Maftei, Novac – Rus, Ștefănescu, Voduț – Ad. Bălan

min.57 Novac primeşte cartonaşul galben

min.46 schimbare la Voluntari. Jean Sony Alcenat e inlocuit de Bogdan Mitache.

final de repriză

min.44 GOL FC Voluntari. Ştefănescu micşorează diferenţa pe tabelă cu un şut la colţul scurt

min.32 GOOL FC Botoşani. Cabrera majorează avantajul gazdelor cu un şut din interiorul careului advers.

min.24 Matulevicius primeşte cartonaşul galben

min.14 GOOL FC Botoşani. Vaşvari transformă lovitura de pedeapsă

min.13 penalty pentru FC Botoşani, după un henţ făcut de unul dintre fundaşii oaspeţilor