CFR Cluj- FC Botoșani 6-0 (4-0)

fc botosani cfr clujFC Botoşani a fost umilită, sâmbătă după amiază, în deplasare de CFR Cluj. Elevii lui Leo Grozavu au primit şase goluri şi nu au reuşit nici o faza periculoasă la poarta adversă.

Gazdele au deschis scorul din penalty, în minutul 15, prin Bud. Peste 12 minute atacantul clujenilor a făcut dubla.

like facebookRuiz s-a distrat în două rânduri cu Tomozei şi a marcat dubla în două minute, 43 şi 45. După pauza au mai marcat Novier şi Cristian Lopez, ducând tabela la 6-0. Este cea mai usturătoare înfrângere suferită de FC Botoşani în Liga I.

CFR Cluj: T. Marc- T. Lopes, Larie, A.Mureşan, Camora (cpt.)- Petrucci, J. Carlos- Jakolis, Filipe, Al. Păun- C. Bud

FC Botoşani: Pl. Iliev- Tomozei, M. Ngadeu (cpt.), Fl. Plămadă, N. Muşat- Casado, St. Cucu, M. Bordeianu- P. Ivanovici, D. Roman, G. Cabrera

final de meci

min.75 schimbare la CFR. Sergiu Dorin Negrut ii ia locul lui Juan Carlos

min.70 schimbare la FC Botoșani. Iese Ivanovici și intră Carralero

min.68 GOL CFR Cluj. Noul intrat Cristian Lopez înscrie după un corner

min.64 schimbare la FC Botoșan. Dimitrov intră în locul lui Tomozei

min.63 schimbare la CFR Cluj.Cristian Lopez in locul lui Cristian Bud.

min.53 GOL CFR. Novier se trece și el pe lista marcatorilor gazdelor

min.46 schimbare la FC Botoșani. Iese Cassado și intră Bujor

final de repriză

min45GOL CFR Cluj. Ruiz face dubla după două minute, cu o acţiune tot pe partea stângă, partea lui Tomozei

min.43 GOL CFR Ruiz îl ridiculizează pe Tomozei şi îl învinge pe Iliev cu un şut la colţul lung

min.27 GOL CFR Cluj. Bud face dubla în urma unor grelşeli copilăreşti din apărarea FC Botoşani. Plămadă a repins într-un adversar, iar acesta i-a pasat atacantului clujean

min.15 GOL CFR Cluj. Bud transformă lovitura de pedeapsă

min.14 penalty pentru CFR Cluj. Tomozei îl faultează pe Nouvier

min.7 Ngadeu a primit cartonaşul galben

min.5 schimbare la CFR Cluj. Iese Păun accidentat şi intră Nouvier

2 thoughts on “CFR Cluj- FC Botoșani 6-0 (4-0)

1. Grozava partida :))) . Doamne fereste ce paralel cu fotbalul poate fi obositul de leo de la Botosani. Apuca-te ba de spart seminte in bazar si lasa fotbalul, panarama ce esti :)))

2. Pe banii lor, cei doi finantatori pot aduce pe cine vor ca antrenor la echipa.
    Insa nu trebuie sa uite ca Botosani se afla atat de jos in situatia actuala datorita lui Leo Grozavu. Doar ei spuneau acum cateva luni ca Leo a solicitat o campanie de transeferuri absolut dezastruoasa in vara trecuta si a condus spre dezastru echipa. Acum au revenit la Leo ????
    Am vrut sa scriu acest comentariu inainte de meciul de la Cluj dar am spus ca poate ma insel eu, poate ei eu dreptate… Din pacate nu m-am inselat, decizia de a-l aduce pe leo este o greseala uriasa. Sa vedem etapa viitoare, sper in continuare sa ma insel… Cel mai tare m-a deranjat declaratia lui Grozavu de la final „Ce, a murit cineva ???”. Nu, nu a murit nimeni dar daca revii la genul asta de declaratii de dupa esecuri nu te mai mira ca-ti sar suporterii in cap.