Județul Botoșani, reprezentat la olimpiadele naționale de mai mulți elevi de la Colegiul “Mihai Eminescu”. Vezi cine sunt!

Colegiul National Mihai Eminescu Botosani (1)Nu mai puţin de 73 de elevi de la Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” vor reprezenta judeţul Botoşani la olimpiadele naţionale din acest an. Ei vor participa la fazele naţionale ale următoarelor discipline: matematică, limba română, fizică, chimie, engleză, cultură civică, informatică, economie, filosofie, geografie, franceză, spaniolă, religie sau tehnologie.

like facebookCristina Chiriac, directorul Colegiului Național ”Mihai Eminescu”, a declarat că rezultatele elevilor reprezintă cartea de vizită a colegiului.

Ne mândrim  și în acest an cu rezultatele obținute de elevii noștri la olimpiadele județene.Ceea ce se remarcă e faptul că avem din ce în ce mai mulți elevi care s-au calificat la mai multe discipline școlare pentru etapa națională,demonstrând,evident, o tendință interactiva,dar și stimulativă,în același timp.Nu poți să nu antrenezi sursa inepuizabilă de motivație,spiritul de inițiativă în provocările competiției,în formarea profesională și personală a elevilor.Fiecare rezultat reprezintă o referință a procesului educativ din școala noastră,evaluat la standarde ridicate”,a declarat Cristina Chiriac.

ELEVI  DE  LA  C.N.M.E.  CALIFICAȚI  LA   ETAPELE   NAȚIONALE   ALE   OLIMPIADELOR    ȘCOLARE ,2016

 

Nr.crt. Nume/prenume elev Clasa Disciplina Profesor îndrumător
1. Andrei Ștefan Petruc a VII a Informatica Nour Daniela
2. Darian Clodnischi a VIII a Informatica Nour Daniela
3. Cezar Vicol Trişcă a VIII a Informatica  
4. Alexandru Mocanu a IX a Informatica Ilincariu Oana
5. Valentin Cazaciuc a X a Informatica Ilincariu Oana/Oltean Ștefan
6. Eugen Ajechiloaie a X a Informatica Oltean Ștefan
7. Ioana Alexandra Popa a IX a Limba Engleză Barczak Dana
8. Cătălin  Șfaițer a X a Limba Engleză Cazacu Roxana
9. Victor Drăghici a XI a Limba Engleză Chiriac Cristina
10. Carina Cozminschi a XII a Limba Engleză Bălteanu Monica
11. Vlad Alexoaie a VIII a Istorie Iurieț Ovidiu
12. Andrei Anghel a IX a Istorie Botezatu Daniel
13. Diana Loznianu a X a Istorie Ciobanu Loredana
14. Corina Popovici a XI a Istorie Iurieț Ovidiu
15. Cosmina Mihoreanu a VII a Biologie Mitelu Cătălina
16. Tudor Cotoc a IX a Biologie Mitelu Cătălina
17. Remus Cristian Cirimpei a X a Biologie Huțanu Liviu
18. Ioana Șotropa a IX a Chimie Hristea Dana
19. Dănut Murariu a VII a Chimie Guceanu Constantin
20. Ștefania Roșca a X a Chimie Guceanu Constantin
21. Gabriela Teodora Dutcă a X a Chimie Guceanu Constantin
22. Ștefan Octavian Macovei a XI a Chimie Guceanu Constantin
23. Ecaterina Iacob a VIII a Limba Româna Epurianu Daniela
24. Andrei Anghel a IX a Limba Româna Damean Diana
25. Alina Mandiuc a X a Limba Româna Rînghilescu Mariana
26. Valentina Ivan/

Miruna Maxim

a VII a Cultura civică Ciobanu Loredana
27. Andreea Juncănaru a XI a Logica,argumentare și comunicare Popescu Marilena
28. Diana Pușcașu a XII a Economie Popescu Marilena
29. Mihaela Gălean a X a Religie Ortodoxă Purice Cătălin
30. Gabriela Alupoae a XI a Religie Ortodoxă Purice Cătălin
31. Florinel Brădațan a XII a Religie Ortodoxă Purice Cătălin
32. Ilinca Ioana Zgircea a VII a Limba Franceză Chiponca Nicoleta
33. Paula Horodinca a XI a Limba Franceză Cucu Ingrid
34. Andreea Morcov a XII a Limba Franceză Pintilei Daniela
35 Popa Diana aIX a Limba Franceză Chiponca Nicoleta
36. Cosmin Buliga a VI a Matematică Poroșniuc Daniel
37. Cosmina Mihoreanu a VII a Matematică Poroșniuc Daniel
38. Cezar Trișcă Vicol a VIII a Matematică Trișcă Teodor
39. Tudor Zamfirescu a VIII a Matematică Ciudin Ion
40. Cosmin Holcan a IX a Matematică Buzduga Neculai
41. Adrian Vranciu a IX a Matematică Poroșniuc Daniel
42. Carina Bidașcă a IX a Matematică Poroșniuc Daniel
43. Ștefan Răzvan Bălăucă a X a Matematică Poroșniuc Daniel
44. Alexandru Pitrop a X a Matematică Oniciuc Gheorghe
45. Eugen Ajechiloae a X a Matematică Poroșniuc Danie
46. Matei Anechitei a X a Matematică Poroșniuc Danie
47. Dan Sandu a XI a Matematică Băetu Ioan
48. Andreea Rotaru a XI a Matematică Oniciuc Gheorghe
49.  Tidor Pricope a XII a Matematică Oniciuc Gheorghe
50. Ștefan Răzvan Bălăucă a X a Științele Pământului Bălăucă C./Huțanu L./

Guceanu C./

Zbughin V.

51. Alex-Nicu Seredenciuc a X a Științele Pământului Lungu A.

Guceanu C.

Huțanu L.

Petrea M.

52. Mocrei Dana a XII a Limba Spaniolă Pintilei Daniela
53. Letiția Aroboaei a X a Limba Spaniolă Pintilei Daniela
54. Ioana Alexandra Diaconu a VI a Fizică Bălăucă Cristina
55. Cosmina Mihoreanu a VII a Fizică Bălăucă Cristina
56. Dănuț Murariu a VIII a Fizică Pintilei Aurelian
57. Cezar Trișcă Vicol A VIII a Fizică Pintilei Aurelian
58. Medeea Morariu a IX a Fizică Bălăucă Cristina
59. Carina Bidașcă a IX a Fizică Bălăucă Cristina
60. Ștefan Răzvan Bălăucă a X a Fizică Bălăucă Cristina
61. Alexandru Pitrop a X a Fizică Pintilei Aurelian
62. Andreea Rotaru a XI a Fizică Pintilei Aurelian
63. Efraim Onofrei a V a Lingvistică Hăilă Irina
64. Ecaterina Iacob a VIII a Lingvistică Epurianu Daniela
65. Geanina Pintilei a VIII a Lingvistică Timingeriu Mihaela
66. Matei Anechitei a X a Lingvistică Zamfirescu Violeta
67. Corina Popovici a XI a Lingvistică Hăila Irina
68. Medeea Morariu a IX a Lingvistică Damean Diana
69. Grosu Alma a XI a Geografie Zbughin Violeta
70. Cobzariu Roxana a X a Limba Rromani Scripcariu Petronia
71. Teodora Maria Pitrop a VI a Cultura și Spiritualitate Zamfirescu Violeta/Purice Alina
72. Ana Maria Amateiesa a VII a Cultura și Spiritualitate Hăila Irina/Purice Alina
73. Geanina Pintilei a VIII a Olimpiada „Ionel Teodoreanu” Timingeriu Mihaela

 

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com