FC Voluntari- FC Botoşani 1-1 (0-0)

fc voluntari fc botosaniFC Botoşani a obținut, sâmbătă seară, în deplasare, un rezultat de egalitate, 1-1 (0-0), în compania formației FC Voluntari. Dan Roman a deschis scorul in minutul 51, iar Balan a stabilit scorul final in minutul 91.

Vezi aici echipele de start:

like facebookFC Voluntari: Balauru – L. Rus, Novakovici, Țâru, Barna – Maftei, Moke – Kone, Achim, L. Iorga – Tudorie

FC Botoşani:Pleşca – Dimitrov, Ngadeu, A. Miron, Muşat – Bordeianu, Vașvari – Cabrera, Cucu, Carralero – D.Roman.

min.60 schimbare la FC Botosani. Fulop intra in locul lui Cabrera

min.54 ocazie mare pentru gazde. Tudorie reia cu capul, insa Plesca scoate de sub bara

min.51 GOOL FC Botosani. Dan Roman deschide scorul cu o lovitura de cap

final de prima repriza

min.45 Vasile Maftei primeste cartonasul galben

min.44 Iorga ;uteaza pe poarta, insa Plesca retine

min.30 ocazie mare pentru FC Botosani. Bordeianu suteaza de la 25 de metri, iar mingea sterge bara

min.13 prima ocazie aparţie gazdelor. Rus primeşte o pasă bună peste apărarea oaspeţilor, însă nu reuşeşte să ajungă la minge şi este blocat de Pleşca