Un bărbat de 62 de ani, din localitatea Oneaga, a avut parte de o moarte stupidă. După ce a băut spirt medicial cu un consătean, Vasile M. a plecat să mai cumpere încă o sticlă de la magazinul din sat, însă nu a mai apucat să o consume.
La întoarcere a căzut ca secerat pe un podeț, fiind zărit de un consătean, care a solicitat sprijinul cadrelor medicale de la Ambulanță. Acestea nu au putut decât să constate decesul bărbatului.
Oamenii legii au deschis o anchetă. Ei spun că nu există nicio suspiciune cu privire la cauza decesului. Corpul acestuia a fost preluat de Medicina Legală şi în funcţie de rezultatul necropsiei se va dispune soluţie procedurală.