FC Botoşani- Concordia Chiajna 5-1

fc botosani concordia chiajnaFC Botoşani termină anul într-o formă extraordinară. Elevii lui Cristi Pustai au reuşit, vineri seară, să câştige cu 5-1 în faţa Concordiei Chiajna.

Ngadeu a deschis recitalul în minutul 13, iar 10 minute mai târziu Vaşvari a dublat diferenţa. A urmat Martinus şapte minute mai târziu, iar în minutul 75 acesta a făcut dubla.

like-facebookUltimul gol al gazdelor a fost înscris de Ivanovici în ultimul minut al partidei. Oaspeţii au reuşit să înscrie golul de onoare prin Cristescu.

final de meci

min.92 GOOL FC Botoşani. Petre Ivonovici închide tabela cu un gol în ultimul minut al meciului. Atacantul primeşte o pasă de la Martinus, îl driblează pe Matache şi înscrie în poarta goală

min.85 GOL Concordia. Cristescu reduce din diferenţă, după ce reia în plasă o minge respinsă de Pleşca după un şut al lui Purece

min.75 GOOOL FC Botoşani. Martinus majorează diferenţa la patru goluri, după ce reia simplu în plasă o minge respinsă slab de apărarea adversă, după o acţiune a lui Hadnagy

min.69 schimbare la FC Botoşani. Iese Bordeianu şi intră Ivanovici

min. 51 schimbare la gazde. Iese Fulop şi intră Cucu

final de repriză

min.43 Cristescu profită de o greşeală a lui Acsinte şi pătrunde în careu, însă Pleşca parează şutul trimis de acesta

min.41 Florin Acsinte este avertizat cu cartonaşul galben de către centralul partidei

min. 31 Marian Constantinescu primeşte cartonaşul galben

min.30 GOOL FC Botoşani. Martinus majorează diferenţa după ce reia în plasă o minge respinsă de Matache în urma unei lovituri de cap a lui Ngadeu

min.28 Acsinte ratează o ocazie mare după ce scapă spre poarta adversă în urma unei pase a lui Cabrera, însă este blocat în ultimul moment de Sîrghi

min.25 Fulop trimite mingea în bară după o execuţie tehnică din interiorul careului

min.23 GOOL FC Botoşani. Vaşvari execută superb o lovitură de la 30 de metri şi majorează diferenţa gazdelor

min.15 Sîrghi vede cartonaşul galben după un fault asupra lui Hadnagy

min.13 GOOL FC Botoşani. Ngadeu deschide scorul cu o lovitură de cap după o lovitură liberă executată de Martinus

Vezi aici echipele de start:

FC Botoșani: Pleașca – Dimitrov, Ngadeu, A. Miron, Fl. Acsinte – M. Bordeianu, Vașvari – Cabrera, Fulop, Martinus – Hadnagy

Concordia Chiajna: Matache – Bărboianu, Sîrghi, Tincu, Voineag – G. Giurgiu – M. Constantinescu, S. Pană, M. Cristescu, V. Lazăr – M. Pena