FC Botoşani- Petrolul Ploieşti 2-1 (1-1)

fc botosani - petrolul ploiestiFC Botoşani a luat o gură de oxigen după victoria cu 2-1 (1-1) împotriva Petrolului Ploieşti.

like facebookElevii lui Cristi Pustai s-au văzut conduşi încă din minutul 8 după o execuţie frumoasă a lui Zoubir. Gazdele au revenit în joc prin Hadnagy care a egalat în minutul 37. Fulop a adus FC Botoşani în avantaj după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

fc botosani- petrolul ploiesti echipaEchipe de start:

FC Botoșani: Pleșca – Dimitrov, Miron, Ngadeu, Acsinte – Ivanovici, Vașvari, St. Cucu, Cabrera – Fulop, Hadnagy. Antr. Cristi Pustai

Petrolul Ploieşti: Cobrea – Tudose, Benga, Genev, Faug-Porret – Bucșa, Ropotan – Nepomuceno, Zoubir, Varga – Moussa. Antr. Mihai Stoichiță

min.66 GOOOL FC Botoşani. Fulop transformă lovitura de la 11 metri

min.65 penalty pentru FC Botoşani. Pulhac îl faultează pe Acsinte în propriul careu. Fundaşul Petrolului primeşte cartonaşul galben

min.55 schimbare la Petrolul. Intră Pulhac şi iese  Faug-Porret

min.53 Nepomuceno primeşte cartonaşul galben

final de repriză

min.45 Martinus şutează de la marginea carelui, însă Cobrea respinge în corner

min.37 GOOOL FC Botoşani. Hadnagy marchează după o centrare a lui Dimitrov

min.31 Moussa ratează o ocazie pentru oaspeţi. Acesta reia din cădere, din 6 metri, o centrare ce nu a putut fi respinsă de Miron. Şutul este slab, iar Pleşca Reţine

min.20 Benga primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Fulop

min.11 Martinus ratează o ocazie mare, după ce reia cu capul o centrare din şase metri. Cobrea reuşeşte să respingă

min.8 GOL Petrolul. Zoubir deschide scorul după o execuţie spectaculoasă de la 16 metri