Viitorul Constanța- FC Botoşani 3-1

Viitorul- FC Botosani4FC Botoşani a pierdut, luni seară,  cu scorul de 1-3, în faţa Viitorului. Elevii lui Cristi Pustai au intrat pe teren cu gândul la egal, însă au rezistat doar 44 de minute.

like facebookBenzar a transformat impecabil o lovitură liberă şi a deschis scorul. La un minut după pauză Chiţu a majorat diferenţa tot ca urmare a unei lovituri libere, de această dată executată de Hagi.

FC Botoşani a rămas în 10 oameni în ultimele 20 de minute, după eliminarea de Dimitrov. Totuşi botoşănenii au reuşit să înscrie prin Dan Roman cu trei minute înainte de final. Cernat a fost ultimul marcator cu un gol reuşit în minutul 89.

final de meci

min.89  GOL Viitorul. Cernat majorează din nou diferenţa la două goluri

min.87 GOOL FC Botoşani. Roman reduce din diferenţă cu un şut la colţul scurt după o pasă a lui Vaşvari

min.80 schimbare la FC Botoşani. Iese Hadnagy şi intră Patache

min.73 schimbare la Viitorul. Iese Chiţu şi intră Cernat

min.72 Dimitrov este eliminat după ce l-ar fi înjurat pe Balaj după ce iniţial primise un cartonaş galben

min.60 schimbare la Viitorul. Iese Hagi şi intră Bănel Nicoliţă

min.59 schimbare la FC Botoşani. Iese Fulop şi intrăm Batin

min.46 GOL Viitorul. Chiţu majorează diferenţa după o lovitură liberă executată de Hagi

final de repriză

min.44 GOL Viitorul. Benzar transformă impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri

min.41 schimbare la FC Botoşani. Iese Martinus şi intră Dan Roman

min.35 Cristi Ganea şutează puternic de la 25 de metri, însă Iliev scoate de sub bară

min.22 Fulop şutează de la marginea careului, însă Rîmniceanu reţine fără probleme