FC Botoşani se califică în optimile Cupei României, după o victorie cu CS Mioveni

cs mioveni fc botosani1FC Botoşani s-a calificat, joi după-amiază, în optimile Cupei României la fotbal, după ce a învins, în deplasare, pe CS Mioveni cu scorul de 2-1

like facebook

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 38 prin Dan Roman, care a reluat din careu, după un atac prelungit al echipei sale. În minutul 55, Batin lovește bara.

În minutul 73, Popa egalează pentru Mioveni, iar Cabrera readuce FC Botoșani în avantaj printr-un gol marcat în minutul 80.

Vezi aici echipa de start a FC Botoşani

FC Botoşani:  Pleşca- Dimitrov, Miron, Plămadă, Popovici – Bordeianu, Costin, Cabrera – Batin, Roman, Quenten.

CS Mioveni: Croitoru -Negoiţă, Calvin, Stoica, Stan – Răuţă, Mîrzeanu, Galan – Popa, Buhăescu, Ayza