FC Botoşani- Legia Varşovia 0-3

fc botosani legia5FC Botoşani a pierdut cu scorul de 3-0 (2-0) partida disputata joi seara pe Stadionul Municipal contra Legiei Varşovia, in turul doi preliminar al Europa League.

Golurile polonezilor au fost marcate de Guilherme in minutul 6, Nikolic in minutul 38 si Prijovic in minutul 83.

min. 70 schimbare la Legia. Iese Brzyski si intra Prijovic

min. 66 primul cartonas al meciului este aratat lui Raul Costin, pentru un fault asupra lui Guilherme

min. 63 FC Botosani ajunge din nou in careul Legiei, insa Acsinte reia usor cu capul in bratele lui Kuciak

min. 59 Martinus Quenten face cateva driblinguri spectaculoase la marginea careului, suteaza, insa retine portarul polonez

min. 47 Furman intra in careul botosanean, dupa greseli in serie a fundasilor echipei locale, insa Iliev retine

min. 46 schimbare la FC Botosani. Iese Cordos si intra Vasvari

min. 41 bara pentru Legia. Guilherme suteaza puternic in stalpul din stanga lui Iliev

min. 38 GOL acelasi Nikolic transforma lovitura de la 11 metri, sutand puternic in stanga lui Iliev, care plonjeaza in dreapta

min. 37 arbitrul dicteaza penaly dupa un fault in care al lui Acsinte asupra lui Nikolic

min. 36 ratare mare pentru Legia. Kucharczyk patrunde in careu si suteaza in dreapta lui Iliev, insa portarul botosanean respinge in corner

min. 33 schimbare la FC Botosani. Iese Andrei Patache si intra Martinus Quenten

min. 31 polonezul Ondrej Duda patrunde in careul lui Iliev, dar trage peste poarta

min. 25 sansa de gol pentru polonezi, dupa o iesire hazardata a lui Iliev. Nicolik centreaza, insa Cordos scoate in ultima secunda

min 18. Croitoru suteaza din lovitura libera directa de la circa 20 de metri, insa portarul Legiei boxeaza in corner

min. 16. Hadnagy are si el sansa de a inscrie. Trage sub bara transversala, dar portarul polonez scoate in corner

min. 15 ocazie FC Botosani. Raul Costin suteaza din careu, putin pe langa poarta lui Kuciak

min. 6 GOL Legia Varsovia deschide scorul prin Guilherme, dupa o faza de atac aparuta in faza unei greseli nepermise a lui Cordos.

min. 5 primul sut la poarta apartine Legiei. Brzyski trage in dreapta portii, putin pe langa bara