FC Botoșani- Viitorul Constanța 2-2

fc-botosani- viitorulFC Botoșani a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-2), partida disputată, luni seară, contra Viitorului Constanța în ultimul meci al etapei a doua din Liga 1.

like facebookPentru formația din Botoșani golurile au fost marcate de Croitoru, în minutele 19 și 56, în timp ce pentru constănțeni au înscris Mitrea în minutul 3 și Filip în minutul 33.

Iată filmul jocului:

min 90 fluier final al partidei

min. 87 schimbare la FC Botoșani. Iese Dan Roman și intră Attila Hadnagy

min. 82 Viitorul ratează o ocazie imensă prin Gavra, care a fost blocat de Iliev într-o situație de unu la unu

min. 81 schimbare la FC Botoșani. Iese Brata și intră Rashid Browne

min. 73 ratare uluitoare a lui Dan Roman. El lovește cu capul mingea în fața porții, dar balonul se scurge pe lângă poartă

min. 71 schimbare la Viitorul. Iese Aganovici și intră Gavra

min. 70 Dimitrov recuperează pe cont propriu o minge, intră în careu, însă șutul său este respins în corner de Buzbuchi

min. 68 ratare pentru Viitorul, după ce Mitrea trimite pe lângă bară o centrare a lui Cernat

min. 61 cartonaș galben pentru Romario Benzar pentru proteste

min. 57 Aganovici ratează o șansă uriașă de gol. Din patru metru lovește slab și trimite pe lângă poartă

min. 56 GOL Croitoru, care preia în plasă o minge bâlbâită de apărarea Viitorului

min. 55 schimbare la FC Botoșani. Iese Ivanovic și intră Dimitrov

min. 53 șut al lui Raul Costin deviat în bară de portarul Viitorului

min. 48 cartonaș galben pentru constănțeanul Brata pentru o intrare dură asupra lui Raul Costin

min. 46 schimbare la Viitorul Constanța. Iese Ianis Hagi și intră Nedelcu

min. 45- pauză, după două minute de prelungiri

min. 44- Croitoru centrează de pe dreapta, însă Brata nu ppoate prelua din careu spre poarta constănțeană.

min. 33 GOL Filip înscrie după un contraatac foarte rapid

min. 23- șut de la peste 20 de metri al lui Cernat, însă Iliev resăinge în lateral