FC Tskhinvali- FC Botoşani 1-3

fc botosaniFC Botoşani s-a calificat în turul doi preliminar al Europa League după ce a învins, joi seară, în deplasare formaţia georgiană FC Tskhinvali cu scorul de 3-1.

like facebookOaspeţii au deschis repede scorul prin Dan Roman, min 6, iar acelaşi jucător a marcat şi în minutul 56. Gazdele au redus din diferenţă în minutul 65 dintr-un penalty. Paul Batin a stabilit scorul final în minutul 70

min.86 Batin scapă spre poarta adversă, însă este blocat de portarul georgian la 11 metri lateral dreapta

min74 schimbare la FC Botoşani. Iese Roman şi intră Hadnagy

min.70 GOOL FC Botoşani. Batin reuşeşte o cursă frumoasă după o degajare a lui Iliev şi îl învinge pe portarul advers

min.65 GOL Tskhinvali. Kilasonia transformă lovitura de pedeapsă

min. 64 penalty pentru gazde, după o intrare imprudentă a lui Cucu

min.56 GOOL FC Botoşani, Dan Roman reuşeşte dubla după ce reia în plasa, de la 6 metri, o centrare a lui Vaşvari

min.54 Croitoru vede cartonaşul galben

min.51 schimbare la FC Botoşani. Martinul îi lasă locul lui Croitoru

min.48 eliminare şi la FC Botoşani, Plămadă vede al doilea cartonaş galben şi este trimis la vestiare

min.46 Martinus vede cartonaşul galben pentru un fault asupra portarului advers

min.45 schimbare la FC Botoşani. Iese Ivanovici şi intră Batin

final de repriză

min.38 Plamadă este avertizat de centralul partidei

min.38 Ivanovici scapă pe contră şi încearcă o scăriţă, însă portarul advers respinge în corner

min.37 Katcharava este eliminat de pe teren după ce primeşte al doilea cartonaş galben.

min.27 Vaşvari şutează periculos de la 25 de metri. Mingea trece puţin pe lângă poartă

min.17 Vaşvari şutează de la marginea terenului, însă forţa şutului este redusă de blocajul unui adversar şi portarul georgienilor reţine fără probleme