FC Botoşani- Pandurii Tîrgu Jiu 1-1

fc botosani pandurii targu jiuFC Botoşani a remizat, vineri seară, cu formaţia Pandurii Târgu Jiu. Scorul final, 1-1, a fost stabilit încă din prima repriză. Oaspeţi au deschis primii scorul prin Cordoş (min.24) şi gazele au egalat prin Asinte şase minute mai tîrziu.

În urma acestui meci FC Botoşani acumulează 46 de puncte.

min.68 Shalaj şutează puţin pe lângă poarta lui Lazar de la 25 de metri

min.65 Ivanovici ratează o ocazie uriaşă după ce nu reuşeşte să trimită în poartă o minge din trei metri respinsă de Mingote

min.63 schimbare la Pandurii Târgu Jiu. Roman este înlocuit de Buleică

min.59 schimbare la FC Botoşani. Ivanovici il inlocuieste pe Quenten

min.45+1 Oltean primeşte cartonaşu galben

min.45 Nicoară primeşte cartonaşul galben

min,33 Batin ratează o nouă ocazie pentru echipa gazdă după ce şutează de la 20 de metri

min.31 GOOL FC Botoşani. Florin Acsinte reuşeşte să restabilească egalitatea

min.26 Acsinte primeşte cartonaşul galben

min.24 GOL Pandurii Târgu Jiu. Andrei Cordoş deschide scorul pe Stadionul Municipal