FC Botoşani- ASA Tg Mureş 1-2

fc botosani asa tg muresFC Botoşani a pierdut, vineri seară, împotriva ASA Tg Mureş cu scorul de 1-2.

like facebookElevii lui Leo Grozavu au început tare meciul şi au dominat primele 20 de minute, însă oaspeţii au deschis scorul la prima ocazie prin Zicu, min28.

Botoşănenii au continuat să atace în a doua parte a meciului, iar Acsinte a reuşit să egaleze în minutul 72. Marius Constantin a readus oaspeţii în avantaj patru minute mai târziu şi a stabilit scorul final.

final de meci

min.90 Croitoru primeşte galben pentru un henţ

min.87 schimbare la FC Botoşani. Iese Martinus şi intră Şvichi

min.85 schimbare la Tg Mureş. Iese Manolov şi intră Axente

min.81 Szekely, aflat pe banca de rezerve, primeşte galben pentru proteste

min.76 GOL Asa Tg Mureş. Marius Constantin îşi duce echipa în avantaj cu o lovitură de cap din 6 metri

min.72 GOOL FC Botoşani. Acsinte restabileşte egalitatea, după ce reia în plasă o minge respinsă de Stăncioiu

min.68 oczia mare pentru Botoşanu. Roşu trimite, cu capul, puţin pe lângă poartă