Scor final! Astra Giurgiu- FC Botoșani 2-0

Astra Giurgiu- FC Botosani

FC Botoșani a pierdut cu scorul 2-0 (2-0) partida de sâmbătă seară contra Astrei Giurgiu. Echipa lui Leo Grozavu a fost învinsă de Găman, în minutul 13, și Fatai, în minutul 21.

FC Botoșani a jucat trei sferturi din meci cu un om mai puțin, după eliminarea liui Acsinte, care a lovit cu cotul un adversar.

În ciuda înfrângerii, FC Botoșani își păstrează locul șapte în clasament, acumulând în 20 de meciuri 28 de puncte.

like facebookEchipele de start:

Astra: Gavrilaş – Gorupec, Găman, Ben Youssef, J. Morais – Yahaya, Seto – Enache, Budescu, De Amorim – Fatai
Rezerve: Arampatzis, Florescu, Oros, Chiţu, Rus, Tembo, Al. Ioniţă II
Antrenor: Dorinel Munteanu

FC Botoşani: Lazar – Patache, Ngadeu, Oltean, Acsinte – Danci, Fulop, N. Rosu – Martinus,, Hadnagy, Batin
Rezerve: Curileac, Tîncu, Ivanovic, Codoban, Bordeianu, Fidele, Homei
Antrenor: Leo Grozavu

min 90 final de meci

min 85 schimbare la FC Botoșani. Iese Neluț Roșu și intră Mihai Bordianu

min 81 schimbare la Astra. Iese Fatai și intră Florescu

min 70 Budescu șutează de la 20 de metri, însă Lazar scoate cu paradă spectaculoasă

min 68 schimbare la Astra. Iese Enache și intră Chițu

min 65 schimbare la FC Botoșani. Iese Fulop, accidentat, și intră Homei

min 63 schimbare la FC Botoșani. Iese Martinus și intră Ivanovic

min 62 Budescu trimite milimetrioc pe lângă poarta lui Lazar dupa o faza prelungita de atac în careul FC Botoșani

min 59 Yahaya ia la rândul lui cartonaș galben, pentru un falt asupra lui Batin

min 58 Batin primește și el cartonașl galben pentru un fault intenșionat și inutil asupra lui Gorupec

min 57 Enache primește cartonaș galben după o intrare dură la Batin

min 53  Fatai incearca o alunecare la 10-11 metri, iar mingea lui trece de portar, insa si putin pe langa bara

min 52 ocazie mare pentru FC Botoșani. Batin trage peste poartă de la doi metri, după un corner

min 49 cartonaș galben Fatai după o intrare dură asupra lui Danci

min 46  a început repriza a doua

min 45 Fatai trimite milimetric pe lângă o poarta FC Botoșani, după o cursă umăr la umăr cu Oltean

min 38 după o centrare lungă, Batin preia cu pieptul în careu un balon greu, însă iese Gavrilaș

min 30 Martinus pătrunde în careu, însă este blocat de portarul Astrei, care trimite în corner

min 25 căpitanul FC Botoșani, Florin Acsinte, este eliminat după un cartonaș roșu acordat ca urmare a lovirii cu cotul a unui adversar

min 21 GOL Astra! 2-0 Fatai înscrie după o gafă a portarului Lazar, care a scapat mingea in fața atacantului giurgiuvean

min 13 GOL Astra! 1-0 Gaman impinge mingea in plasa portii, lejer, dupa cornerul batut de Constantin Budescu. 1-0 pentru Astra!

min 12 Din nou Budescu trage din corner, cu efect, iar Lazar respinge de sub bara!

min. 11 Budescu execută pe colţul scurt o lovitură liberă, însă portarul botoșănean respinge

min. 8 ocazie pentru Astra după o greşeală a lui Quenten

min. 4 Fulop a reluat din interiorul careului Astrei, dar mingea trece pe lângă poartă

min 4 Gavrilas a intervenit la o minge care viza coltul scurt al portii sale si a scos in corner.