Chef Joseph Hadad pregătește o botoșăneancă să fie chef într-un restaurant

23 ianuarie 2015

violeta achitei hadadO botoșăneancă se pregătește în bucătăria cunoscutului chef Joseph Hadad, cunoscut din mai multe emisiuni de specialitate, mai ales din Top Chef, pentru a conduce bucătăria unui restaurant din Botoșani.
Violeta Achiței are 38 de ani și este mama a trei fetițe. Aceasta urmează cursuri de specialitate în bucătăria lui Joseph Hadad, dar și de patiserie la Gastropan, în Odorheiu Secuiesc.

like facebook„E super omul! Ai ce învață! Ieșeam de la curs foarte entuziasmată”, a fost reacția Violetei Achiței când a fost întrebată cum este chef Hadad. Aceasta spune că urmează cursurile celebrului chef Hadad pentru a aduce un suflu nou în bucătăria restaurantelor din Botoșani. „Fac cursurile să vin cu ceva nou. Vrem să facem o schimbare!”, a completat Achiței. La sfârșitul primăverii, Violeta Achiței va găti pentru botoșăneni ceea ce a învățat de la marele chef Joseph Hadad.

Sursa: ziarulevenimentul.ro

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia