FC Botoşani- Oţelul Galaţi 3-1

fc botosani otelul galatiFC Botoşani a câştigat, duminică, pe Stadionul Municipal cu 3-1 partida disputată în compania formaţiei Oţelul Galaţi. Gazdele au deschis scorul printr-un penalty transformat în minutul 21 de Vaşvari. Lovitura de pedeaspă a fost obţinută de Fulop, care a „recidivat” în minutul 43 când a fost faultat, din nou. în careul advers. Vaşvari a marcat din nou. După alte ocazii mari ratate, FC Botoşani a dus scorul la 3-0 prin Fulop în minutul 57. Oaspeţii au răbufnit în minutele de prelungire, când Asaftei a înscris golul de onoare.

Final de meci!

min.91 GOL Oţelul. Asaftei reduce din diferenţă, după ce profită de o bâlbăială a fundaşilor FC Botoşani

min.90 partida este prelungită cu 3 minute

min.87 schimbare la FC Botoşani. Iese Croitoru şi intră Ghinga

min.80 Croitoru şutează de la 25 de metri, însă portarul oaspeţilor reuşeşte să respingă în corner

min.77 schimbare la FC Botoşani. Iese Hadnagy şi intră Cârjan

min.66 Milea este avertizat cu cartonaş galben

min.65 schimbare la Oţelul. Iese Cooper şi intră Giurgiu

min. 64 Danci primeşte cartonaş galben

min.57. GOOOL FC Botoşani. Fulop reia în poartă o centrare de pe partea dreaptă a lui Stojkov

min.47 schimbare la Oţelul. Iese Filip şi intră Zaharia

min.46 schimbare la Oţelul. Iese Sârghi şi intră Tudorie

min.46 schimbare la FC Botoşani,. Iese Codoban şi intră Danci

Fina de repriză!

min.43 GOOL FC Botoşani. Vaşvari marchează din nou de la punctul cu var

min.42 Fulop este faultat în careu de Mişelăricu, iar FC Botoşani beneficiază de un nou penlaty

min.38 ratare incredibilă a lui Fulop. Mijlocaşul botoşănean nu a putut să trimită în poarta goală din 5 metri, după ce driblat portarul

min.35 Florin Acsinte primeşte cartonaş galben, după un henţ intenţionat

min.21 GOOOL FC Botoşani. Gabriel Vaşvari transformă lovitura de la 11 metri

min.20 penalty pentru FC Botoşani. Fulop este faultat în interiorul suprafeţei de pedeapsă

min.15 Vaşvari primeşte cartonaş galben

min. 13 ocazie mare pentru FC Botoşani. Hadnagy loveşte bara cu un şut de la 16 metri