Vasile Curileac: Dacă e 2-0 pentru noi şi luăm un gol la sfârşit, fie el marcat şi de Adi Mutu voi fi cel mai fericit

vasile curileacPortarul FC Botoşani vrea să repete meciul bun din etapa 28 şi cu Petrolul Ploieşti. Vasile Curileac a afirmat că meciul, de luni, va fi unul dificil. Prima jumătate de repriză este crucială în opinia goalkeeperului.

like facebook„Ne aşteaptă un meci greu la Ploieşti în faţa unei echipe foarte bune a Ligii I. Pe teren propriu joacă bine, pun presiune pe adversar iar la început de meci, primele 20-25 de minute îi forţează pe adversari să greşească. Aşa au înscris multe goluri în acest campionat şi de aceea cred că este foarte important ca să nu primim gol la  începtul jocului. Noi dacă vom fi concentraţi şi vom avea atitudinea necesară vom ieşi din acest meci cu punct sau puncte. Dacă e 2-0 pentru noi şi luăm un gol la sfârşit, fie el marcat şi de Adi Mutu, şi câştigăm cu 2-1 voi fi cel mai fericit. Pentru noi sunt importante punctele pentru că ne dorim să terminăm cât mai sus în clasament”, a afirmat elevul lui Leo Grozavu”.