Cornel Şfaiţer, după înfrângerea în faţa Stelei: Au fost greşeli de arbitraj

cornel sfaiter fc botosaniPreşedintele FC Botoşani a criticat arbitrajul după meciul pierdut cu 0-4 în Ghencea. Cornel Şfaiţer a precizat că primul gol a fost marcat de Steaua dintr-un offside clar, iar la golul doi a fost fault asupra lui Lazăr din partea lui Tănase, în timp ce al treilea a fost marcat tot după un fault a lui Piovaccari asupra lui Oltean

like facebook” A fost un început bun pentru noi, am început curajos, agresiv şi prima repriză a fost una echilibrată. Am primit un gol clar din offise şi orice gol primit de la Steaua este greu de remontat. A doua repriză am jucat jumătate de oră cu un om în minus şi este greu în Ghencea să faci faţă cu debutanţi. Probabil cu echipa de bază am fi lăsat o impresie mai bună”, a spus Cornel Şfaiţer.