FC Botoşani- Viitorul Voluntari 3-1

fc botosani viitorul voluntari5FC Botoşani a învins, duminică, Viitorul Voluntari, cu scorul de 3-1. Echipa locală a avut un meci greu, în ciuda rezultatului. Oaspeţii au controlat prima repriză, marcând repede, printr-un penalty executat , în minutul 9.

like facebookFC Botoşani a revenit în partea a doua a jocului, marcând de trei ori. Vaşvari a readus egalarea, printr-un penaty, în minutul 51. Hadnagy a adus echipa gazdă în avantaj, în minutul 56, iar Stojkov a majorat scorul cu două minute înainte de final. După acest meci, FC Botoşani acumulează 32 de puncte. Oaspeţii au terminat jocul cu doi oameni mai puţin, după două intrări dure ale lui Alexandru Mitriţă, min.52, şi Răzvan Marin, în minutul 89.

1 Steaua Bucuresti 24 16 8 0 51-14 (37) 56 (+23)
2 Astra Giurgiu 24 15 5 4 52-22 (30) 50 (+11)
3 Petrolul Ploiesti 24 12 11 1 33-13 (20) 47 (+11)
4 Dinamo Bucuresti 24 11 6 7 34-22 (12) 39 (0)
5 Pandurii Tg Jiu 24 11 5 8 45-30 (15) 38 (+2)
6 FC Vaslui 23 10 6 7 23-16 (7) 36 (+3)
7 Gaz Metan Medias 24 9 6 9 28-26 (2) 33 (-3)
8 Ceahlaul Piatra Neamt 23 8 9 6 22-20 (2) 33 (-3)
9 FC Botosani 24 9 5 10 24-34 (-10) 32 (-4)
10 CFR Cluj 23 7 10 6 29-25 (4) 31 (-2)
11 Concordia Chiajna 24 8 7 9 27-31 (-4) 31 (-8)
12 ACS Poli Timisoara 23 7 5 11 19-27 (-8) 26 (-7)
13 Otelul Galati 24 7 4 13 26-40 (-14) 25 (-11)
14 Sageata Navodari 24 6 7 11 20-40 (-20) 25 (-11)
15 Viitorul Voluntari 24 5 8 11 17-40 (-23) 23 (-10)
16 U Cluj 23 5 6 12 19-37 (-18) 21 (-15)
17 FC Brasov 23 4 8 11 22-32 (-10) 20 (-13)
18 Corona Brasov 24 2 6 16 18-40 (-22) 12 (-24)

Final de meci!

min.89 Răzvan Marin părăseşte terenul la câteva minute, după ce a intrat, fiind eliminat pentru un fault asupra lui Danci

min.87 GOOL FC Botoşani. Stojkov scapă pe contra atac şi marchează cu un şut din 7 metri

min.78 Cârjan primeşte cartonaş galben, după un fault în atac

min.76 FC Botoşani are o nouă bară. O mingea deviată de Cârjan, după o degajare a unui fundaş advers, loveşte transversala

min.57 Hadnagy primeşte cartonaş galben, după ce şi-a scos tricoul pentru a marca bucuria golului marcat

min.56 GOOOL FC Botoşani. Hadnagy reia în plasă, din 6 metri, o centrare a lui Codoban

min.54Stojkov trimite în bară, cu capul, o centrare venită de pe partea stângă din partea lui Codoban

min.52 Alexandru Mitriă este eliminat, după ce în calcă intenţionat pe Acsinte

min.51 GOOL FC Botoşani. Vaşvari transformă lovitura de pedeapsă

min.50 FC Botoşani primeşte lovitură de la 11 metri, după un henţ a lui Romario

min.46 Daminuţă primeşte cartonaş galben, după un fault asupra lui Hadnagy

min.45 schimbare la FC Botoşani. Iese Fulo şi intră Vertelis

final de repriză

min.43 Hadnagy este blocat în ultimul moment de fundaşii adverşi, după ce scapă la 16 metri spre poarta adversă

min.26 Codoban execută periculos o lovitură de 25 de metri. Mingea trece puţin pe lângă stâlpul din stanga al porţii lui Balauru

min.25 Bogdan Mitrea este avertizat cu cartonaş galben. Fundaşul oaspeţilor l-a faultat pe Hadnagy la 25 de metri de propria poartă

min.21 Fulop şutează în portar din patru metri. Fotbaliştii botoşăneni au executat o schemă la o lovitură liberă, iar mijlocaşul a scăpat în lateral dreapta

min.17 Aco Tojkov primeşte caronaş galben, după un fault asupra lui Romario

min.9 GOL Viitorul Voluntari. Dică Machează din lovitură de la 11 metri

min.6 Alexandru Miriţă este avertizat cu cartonaş galben, după un fault asupra lui Acsinte

min. 5 Aco Stojkov ratează prima ocazie. Atacantul şutează din unghi pe lângă poartă, după o pasă a lui Hadnagy

Vezi aici echipele de start:

FC Botoşani: David Lazăr, Gabriel Vaşvari, Claudiu Codoban, Florin Acsinte, Cristian Danci, Sergiu Oltean, Deniss Ivanovs, Attila Hadnagy, Andrei Patache, Istvan Fulop şi Aco Stokkov

Rezerve: Dorian Perianu, George Cîrjan, Sebastian Ghinga, Răzvan Tincu, Aurimas Vertelis, Coito Dorrego şi Puri Eino

Viitorul Voluntari: Dragoş Balauru,Bogdan Mitrea, Ionuţ Putanu, Ionuţ Larie, Axenadru Lazăr, Cristian Gavra, Mircea Axente, Nicolae Dică, Cristian Daminuţă, Alexandru Miriţă şi Romario Benzar

Rezerve: Alexandru Buzbuchi, Florin Tănase, Alin Tosca, Bogda Tiru, Răzvan Marin, Alin Cristocea şi Ionuţ Vina

fc botosani viitorul voluntari8fc botosani viitorul voluntari7fc botosani viitorul voluntari6fc botosani viitorul voluntari4fc botosani viitorul voluntari3fc botosani viitorul voluntari2fc botosani viitorul voluntari1fc botosani viitorul voluntari