SC Vaslui- FC Botoşani 0-1. VIDEO

fc botosani sc vasluiFC Botoşani obţine, luni, o victorie extrem de importantă în deplasarea de la Vaslui. Elevii lui Leo Grozavu au reuşit să câştige cu 1-0 partida, reuşind golul vitoriei în minutul 79 printr-o super execuţie din lovitură liberă a lui Cristian Danci.

Vezi aici golul lui Danci!

FC Botoşani a reuşit să marcheze şi să menţină scorul până la fluierul final cu un  om mai puţin. Marius Croitoru a fost eliminat în minutul 70 după un fault asupra lui Viveiros. După această partidă FC Botoşani acumulează 29 de puncte şi urcă două locuri în clasament.

1 Steaua Bucuresti 23 16 7 0 51-14 (37) 55 (+22)
2 Astra Giurgiu 23 15 4 4 51-21 (30) 49 (+13)
3 Petrolul Ploiesti 23 12 10 1 33-13 (20) 46 (+10)
4 Dinamo Bucuresti 23 11 6 6 32-19 (13) 39 (+3)
5 FC Vaslui 23 10 6 7 23-16 (7) 36 (+3)
6 Pandurii Tg Jiu 22 10 5 7 42-27 (15) 35 (+2)
7 Ceahlaul Piatra Neamt 23 8 9 6 22-20 (2) 33 (-3)
8 CFR Cluj 23 7 10 6 29-25 (4) 31 (-2)
9 Gaz Metan Medias 23 8 6 9 27-26 (1) 30 (-3)
10 FC Botosani 23 8 5 10 21-33 (-12) 29 (-4)
11 Concordia Chiajna 22 7 6 9 26-31 (-5) 27 (-9)
12 ACS Poli Timisoara 23 7 5 11 19-27 (-8) 26 (-7)
13 Otelul Galati 23 7 3 13 25-39 (-14) 24 (-12)
14 Sageata Navodari 23 6 6 11 20-40 (-20) 24 (-9)
15 Viitorul Voluntari 23 5 8 10 16-37 (-21) 23 (-10)
16 U Cluj 23 5 6 12 19-37 (-18) 21 (-15)
17 FC Brasov 23 4 8 11 22-32 (-10) 20 (-13)
18 Corona Brasov 23 2 6 15 18-39 (-21) 12 (-

like facebook

Final de partidă

min.90 partida este prelungită cu 3 minute

min.90 schimbare la FC Botoşani. Iese Vaşvari şi intră Tincu

min.85 schimbare la SC Valsui. Iese Abelairas şi intră Buiziuc

min.79 GOOOL FC Botoşani. Cristian Danci înscrie un eurogol dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri

min.78 Viveiros primeşte cartonaşul galben, după ce nu a respectat distanţa regulamentară

min.74 schimbare la FC Botoşani. Iese Fulop şi intră Ghinga

min. 70 Marius Croitoru primeşte cartonaş roşu după o intrare asupra lui Viveiros

min.68 Antal trimite, cu capul, peste poartă din 6 metri, după o centrale a lui celeban

min.61 Fulop şutează în bară, după o bâlbâială a fundaşilor vasluieni la marginea prorpiului careu

min.59 schimbare la FC Botoşani. Iese Vertelis şi intră Stojkov

min.56 schimbare la SC Vaslui. Iese Gilerson şi intră Pătulea

min.50 Lazăr are o intervenţie mare în faţa lui Madson, după ce jucătorul SC Vaslui a rămas singur în faţa porţii

Final de repriză

min.42 Patache are o intervenţie cât un gol, după ce respinge o centrare din faţa lui Temwanjera

min.25 Antal şutează de la 20 de metri, însă pe centrul porţii, iar Lazăr reţine

min. 14 Viveiros ratează prima mare ocazie a meciului, după ce reia slab o centrare de pe partea dreaptă venită de la Abelairas

min.13 Danic expediază primul şut, pe poarta oaspeţilor, de la 20 de meri. Cerniauskas reţine fără probleme

min 2 primul şut pe poartă vine din partea vasluienilor. Antal şutează la colţul scurt, însă Lazăr respinge în corner

Vezi aici echipele de start:

FC Botoşani: Lazar – Patache, Oltean, Ivanovs, Acsinte – Tincu, Vaşvari – Croitoru, Cârjan, Vertelis – Stojkov

SC Vaslui: Cerniauskas – Celeban, Balaur, C. Ortiz, Muşat – Madson, Girberson- L. Antal, Abelairas, N. Viveiros – Temwanjera