FC Botoşani învinge o echipă din China, în ultimul test din Turcia

FC Botosani- Obolon Kiev in AntalyaFC Botoşani a învins, joi seară, cu scorul de 3-1 (1-1), formaţia chineză Hangzhou Greentown, în ultimul meci de pregătire susţinut în cantonamentul din Antalya- Turcia.

Chinezii au deschis scorul în minutul 25 din penalty, însă echipa lui Leo Grozavu a egalitat în minutul 35 prin Aurimas Vertelis, preluând conducerea printr-un gol al acelşuiaşi jucător, în minutul 55.  Scorul final a fost înscris de Vaşvari, în minutul 75.

like facebookAcesta a fost cel de-al doilea meci de joi, după ce în cursul dimineţii FC Botoşani a pierdut în faţa Rapidului cu 1-0.

FC Botoşani va reveni sâmbătă acasă, urmând să pregătească primul meci oficial din acest an, cel de pe 21 februarie, de la Năvodari, cu Săgeata.