baschetSambata, 25 ianuarie, in sala de sport a Colegiului Național „Mihai Eminescu” Botoșani,  Inspectoratul Scolar Judetean in colaborare cu Directia Judeteana pentru Sport si Tineret a organizat ,etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la baschet – băieți – licee. La finalul competiției echipa Colegiului Național „A.T. Laurian” Botoșani a ocupat locul I ,calificându-se la etapa de zonă care va avea loc în Suceava în data de 14-16 martie 2014.

like facebook

Clasamentul a fost urmatorul : Locul I: Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani (profesor Alecsa Elena)

Locul II : Liceul Teoretic „Nicolae Iorga” Botoșani (profesor Lozneanu Stelică)

Locul III : Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani (profesorLohan Constantin)

Mențiune : Colegiul Național „Gheorge Ghica” Dorohoi (profesor Jîșcanu Bogan și

profesor Murariu Lucian Mire)

Arbitrajul acestei competiții a fost asigurat de profesorii Chirilă Cristian ,Spânu Remus si Lozneanu Liliana. La finalul competitiei DJST si ISJ au inminat premii castgatorilor constand in  diplome si materiale sportive.

One thought on “Etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la baschet – băieți -a fost câștigată de Colegiul Laurian