Meci de pregătire: Debrecen VSC- FC Botoşani 1-1

fc botosani in cantonament 1FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida de pregătire disputată, sâmbătă, contra formaţiei Debrecen VSC. Meciul a avut loc în Ungaria, pe terenul din Debrecen.

Ungurii au deschis scorul în minutul 15, prin Kulcsar, iar FC Botoşani a egalat în minutul 77, prin Cârjan. .

like facebookAntrenorul Leo Grozavu a folosit jucătorii: Curileac – Patache, Tincu, Plămadă, Axinte – Fulop, Puri, Croitoru, Dinga – Hadnagy, Vertelis.

În repriza a doua au mai jucat: Lazar – C. Dinu, Poverlovici, Ursu, Jardan – Dangi, Vaşvari, Vraciu, Codoban – Cârjan, Vertelis.

În urmă cu două zile, FC Botoşani a învins, într-un alt meci de pregătire, cu 5-1, pe Luceafărul II Oradea, din a patra ligă bihoreană.