![Ovidiu Portariuc dansand in Piata revolutiei din Botosani, in noaptea de Revelion](https://i0.wp.com/botosaninews.ro/wp-content/uploads/2013/01/Ovidiu-Portariuc-dansand-in-Piata-revolutiei-din-Botosani-in-noaptea-de-Revelion-300x199.jpg?resize=300%2C199)
Succesul de care s-a bucurat evenimentul organizat de Consiliul Județean Botoșani în Piața Revoluției cu prilejul Zilei României a determinat Executivul instituției să ia în calcul realizarea în aceeași locație a Revelionului 2014.
Inițiativa președintelui Consiliului Județean Botoșani a venit în contextul în care Primăria Municipiului și-a concentrat ultimele evenimente, organizate pentru botoșăneni, în Centrul Vechi, în scopul revigorării acestuia și transformării într-un punct de atracție.
Deoarece conducerea municipalității a ieșit public, precizând că dorește să realizeze evenimentul trecerii dintre ani în Centrul Istoric al Municipiului, Executivul Consiliului Județean a considerat că este oportun ca cetățenii să se bucure de cât mai multe activități în preajma sărbătorilor de iarnă.
În acest context, recomandăm conducerii Primăriei să nu abandoneze această locație- reper pentru municipiu și să ofere posibilitatea botoșănenilor de a participa la ambele acțiuni sau de a alege unde doresc să își petreacă noaptea dintre ani.
Sursa> Comunicat Consiliul Judetean