Cristian Popovici: Din acest moment fiecare meci capătă o greutate aparte

cristian popoviciAntrenorul FC Botoşani s-a declarat dezamăgit după înfrângerea suferită la Galaţi. Cristian Popovici a menţionat că elevii săi au avut ocazia  de a tranşa meciul în prima repriză, dacă duceau scorul la 0-2.

În parte aa doua a jocului echipa a primit gol foarte repede fapt ce le-a dat moral gazdelor.

” Din acest moment fiecare meci pentru noi capătă o greutate aparte, o presiune, chiar pentru mine ca antrenor. Putem ieşi din starea aceasta doar cu o victorie, sâmbătă, împotriva Ceahlăului” a precizat tehnicianul

2 thoughts on “Cristian Popovici: Din acest moment fiecare meci capătă o greutate aparte

1. cu asa modalitate de a aborda partida, mai ales in repriza a 2-a, chiar si dupa 1-1 e greu sa faci minim de performanta in liga 1! ar fi trebuit sa stii dl. antrenor, pentru a tine cat mai departe echipa adversa nu trebuie sa te bagi cu „curul” in poarta…vorba lui gurita la timisoara!! cu un presing ceva mai avansat, chiar daca nu este agresiv, timpul de atac al oaspetilor scade simtitor…sa nu spui ca scade puterea fizica a echipei…ca scade si a adversarilor…plus ca incercarile echipei de a ataca va duce la posibilitatea marcarii unui gol…..dar cu curul in poarta nu se poate!!!aminteste-ti meciurile stelei de prin anii 86/90…mai vezi ceva casete ..si poate ve-ti juca cum ati jucat la fcm brasov sau medias