Oţelul Galaţi-FC Botoşani 2-1

otelul galati fc botosaniFC Botoşani pierde al treilea meci consecutiv în campionat şi rămâne cu doar 19 puncte în liga I. Elevii lui Popovici au condus o repriză la Galaţi, dar au fost învinşi după 90 de minute.

Echipa locală a început bine meciul, Cârjan deschizând scorul în minutul 8. Gălăţenii au întor rezultatul după golurile marcate de Mişelăricu în minutul 47 şi Henriquie în minutul 78.

Echipele de start:

Oţelul Galaţi: Simaitis- Băjenaru, Sarghi, Costin, Popescu, Cooper, Filip  Gavrila, Marquinhos, Chipirliu, Henrique

FC Botoşani: Curileac- Patache, Dinu, Poverlovici, Acsinte, Croitoru,Vasvari, Tincu, Vraciu, Carjan, Hadnagy

1 Steaua Bucuresti 11 9 2 0 27-7 (20) 29 (+14)
2 Astra Giurgiu 12 8 2 2 29-11 (18) 26 (+8)
3 Petrolul Ploiesti 13 7 5 1 18-9 (9) 26 (+5)
4 Pandurii Tg Jiu 13 7 2 4 30-17 (13) 23 (+2)
5 Ceahlaul Piatra Neamt 13 5 5 3 17-12 (5) 20 (-1)
6 Dinamo Bucuresti 13 5 4 4 20-14 (6) 19 (-2)
7 Gaz Metan Medias 13 5 4 4 17-16 (1) 19 (+1)
8 FC Botosani 13 5 4 4 14-17 (-3) 19 (+1)
9 CFR Cluj 13 4 6 3 16-16 (0) 18 (0)
10 ACS Poli Timisoara 13 4 4 5 13-15 (-2) 16 (-2)
11 Sageata Navodari 13 4 3 6 12-22 (-10) 15 (-3)
12 Concordia Chiajna 10 4 2 4 12-14 (-2) 14 (-4)
13 Otelul Galati 13 4 2 7 14-25 (-11) 14 (-7)
14 FC Brasov 13 2 4 7 13-18 (-5) 10 (-8)
15 Viitorul Voluntari 12 2 4 6 6-20 (-14) 10 (-8)
16 FC Vaslui 12 5 2 5 13-11 (2) 9 (+2)
17 U Cluj 13 1 4 8 10-25 (-15) 7 (-14)
18 Corona Brasov 13 1 3 9 8-20 (-12) 6 (-15)

min 85 schimbare la FC Botoşani. Iese Hadnagy şi intră Matei

min 84 ocazie mare pentru FC Botoşani. Acsinte şutează puternic de la 25 d emetri, portarul gălăţenilor respinge până la Ghinga, care nu reuşeşte să trimită mingea în plasă din 10 metri

min 82 schimbare dublă la FC Botoşani. Oes Varciu şi Fulop şi intră Codoban şi Ghinga

min 78 GOOL Oţelul Henrique marchează după o acţiune pe cont propriu

min 67 schimbare la Oţelul. Iese Sârghi şi intră Paraschiv

min 65 Henrique ratează o ocazie mare pentru Oţelul. Atacantul triite cu capul din 7 metri, însă Curileac scoate spectaculos

min 61 Marquinhos este avertizat cu cartonaş galben după un fault asupra lui Vraciu

min 47 GOOL Mişelăricu egalează cu o lovitură de cap după un corner

min 46 schimbare la Oţelul. Iese Gavrilă şi intră Iorga

Pauză

min 45 Patache este avertizat cu cartonaş galben după un fault asupra lui Marquinhos

min 35 Cârjan şutează slab din opt metri lateral stânga. Portarul gazdelor reţine fără probleme

min 31 Poverlovici se accidentează după un contact cu Henrique. Fundaşul botoşănean este lovit cu gheata în faţă de atacant şi îşi pierde pentru câteva moment cunoştinţa

min 30 ocazie uriaşă de gol pentru Oţelul. Băjenaru trage din 10 metri, însă Curileac scoate cu un reflex senzaţional

min 24 Vaşvari este avertizat cu cartonaş galben după un fault asupra lui Cooper

min 23 Hadnagy şutează periculos de la marginea careului. Portarul gazdelor respinge greu

min 18 Băjenaru este avertizat cu cartonaş galben după un fault asupra lui Vaşvari

min. 13 Henrique trimite periculos cu capul de la 11 metri. Mingea trece puţin pe lângă poarta lui Curileac

min. 9 GOOOL FC Botoşani. Cârjan înscrie superb cu un şut plasat din 15 metri

florin acsintecristian popoviic

3 thoughts on “Oţelul Galaţi-FC Botoşani 2-1

1. [Marked as spam by Antispam Bee | Spam reason: Server IP]
    un antrenor care de fapt nu e antrenor…..
    CUM SA NU VEZI CA VRACIU SI FIULOP NU ATING MINGEA?

2. V-am avertizat după prima „beție cu apă rece” (prima etapă Timis-Bt 0-1 când echipa mold a jucat ca o adunătură pe maidan; apoi au urmat câteva meciuri cu șansă) că se aplică proverbul popular:„cățeii dintâi turbă”! După mai multe etape aveți dovada. Urmează ca „faimoasa” să devină „cuca bătăilor”! Mi-e milă să mă gândesc la ea. Sunt botoșănean și locuiesc în jud. Mă doare să văd lipsa de judecată a celor lipsiți de o elementară logică. Dar cum să nu te supere aerele de superioritate ale unor „adunați” pt a face o echipă și aroganța unui pseudo instructor? Mă gândesc cu groază la ce va urma la sf campionatului. Condoleanțe realiștilor!