FC Botoşani a ajuns în optimile Cupei României

FC Botosani la iesirea din teren, dupa meciul cu SteauaFC Botoşani a eliminat Gloria Buzău din Cupa României, după un meci disputat pe perioada a 120 de minute.

Cu mai mulţi jucători care nu au jucat în campionat sau au prins câteva minjute pe finalul partidei, echipa locală s-a chinuit cu buzoienii în primele 90 de minute ale partidei.

Soarta partidei a fost decisă în cele două reprize de prelungire când echipa lui Cristian Popovici a marcat de două ori.

În minutul 104 Cârjan a deschis scorul, iar în minutul 110 Vraciu a stabilit scorul final Gloria Buzău-FC Botoşani 0-2.

Gloria Buzau: Sarbu, Airinei, Barsanel, Diego, Vlaicu, Marcu, Puscasu, Mihaescu, Dragut, Muscalu, Matei.

Rezerve: Stoicescu, Danita, Alexandru, Ion Marius, Bebe, Verdes, Voicu.

Antrenor: Viorel Ion

FC Botosani: Perianu – Poverlovici, Taban, Maghici, Ghinga, Tanasa, Radu, Dinu, Druga, Matei, Vraciu.

Rezerve: Petrache, Tincu, Carjan, Vasvari, Codoban, Acsinte, Fulop.

Antrenor: Cristian Popovici.