Viitorul Constanța elimină FCM Dorohoi din Cupa României

fcm Dorohoi

Formaţia patronată de Gheorghe Hagi a eliminat FCM Doprohoi din Cupa României după ce a obţinut o victorie categorie în deplasarea de la Dorohoi. Echipa constănţeană a dominat de la un capăt la altul jocul împotriva elevilor lui Vespazian Colban.

FCM Dorohoi rămâne totuşi o supriză a competiţiei după ce a eliminat formaţia de liga II din Iaşi.

În meciul de marţi, Viitorul Constanța a preluat conducerea din primele minute ale partidei.Golul oaspeților a fost înscris de Sergiu Axinte în minutul șase după ce portarul echie gazdă, Rohețki, a respins în față un șut a lui Cârstocea.

În minutul 15 oaspeții își majorează avantajul după ce Lazăr plasează o minge la colțul lung de la 14 metri. În minutul 84 noul intrat Gavra majorează scorul la 0-3 după ce a scăpat singur cu portarul