FC Botoşani- Săgeata Năvodari 1-1. Vezi golurile!

FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1, partida susţinută sâmbătă după-amiază, pe teren propriu, în faţa Săgeţii Năvodari, în etapa a treia a Ligii 1. Botoşănenii au deschis scorul în minutul 49, prin Cârjan, însă în minutul 87 Lupu a reuşit să egaleze, după o gafă a portarului Curileac.

Vezi aici golul lui Cârjan!

Vezi aici golul lui Lupu!

După trei etape, FC Botoşani este neînvinsă în liga 1. Cu cinci puncte,echipa lui Cristi Popovici este pe locul trei al clasamentului provizoriu, după Oţelul Galaţi (şase puncte din două meciuri) şi Săgeata Năvodari (cinci puncte din trei meciuri).

Clasament:

1 Otelul Galati 2 2 0 0 3-1 (2) 6 (+3)
2 Sageata Navodari 3 1 2 0 3-2 (1) 5 (+2)
3 FC Botosani 3 1 2 0 3-2 (1) 5 (-1)
4 Ceahlaul Piatra Neamt 3 1 1 1 5-3 (2) 4 (+1)
5 ACS Poli Timisoara 2 1 1 0 4-2 (2) 4 (+1)
6 Pandurii Tg Jiu 2 1 1 0 4-2 (2) 4 (+1)
7 Petrolul Ploiesti 2 1 1 0 2-1 (1) 4 (+1)
8 Astra Giurgiu 1 1 0 0 4-0 (4) 3 (+3)
9 Steaua Bucuresti 1 1 0 0 2-1 (1) 3 (0)
10 Dinamo Bucuresti 2 1 0 1 2-2 (0) 3 (0)
11 CFR Cluj 2 0 2 0 2-2 (0) 2 (-1)
12 U Cluj 3 0 1 2 2-4 (-2) 1 (-5)
13 FC Brasov 2 0 1 1 2-4 (-2) 1 (-2)
14 Gaz Metan Medias 2 0 0 2 1-3 (-2) 0 (-3)
15 FC Vaslui 1 0 0 1 0-2 (-2) 0 (0)
16 Viitorul Voluntari 1 0 0 1 0-4 (-4) 0 (-3)
17 Corona Brasov 2 0 0 2 0-4 (-4) 0 (-3

min. 90 Croitoru ratează în faţa porţii după o centrare de pe dreapta a lui Acsinte

min. 88 schimbare la FC Botoşani. Iese Hadnagy şi intră Matei

min. 87 gol Săgeata. Lupu înscrie cu capul, după o nouă gafă a lui Curileac. O lovitură liberă directă de pe partea dreaptă, mingea ajunge în careu, iar Curileac sare pe sub ea şi Lupu o trimite în poartă.

min. 79 cartonaş gaben Taban, după un fault asupra lui Muzac

min. 79 portarul Curileac gafează. El scapă un balon aruncat în careu, însă este salvat de coechipieri

min. 78 cartonaş galben pentru Ionuţ Filip după un fault

min. 77 ocazie pentru Săgeata. Curileac prinde o minge centrata, chiar in fata lui Chitu

min. 76 schimbare la Săgeata. Iese Vezan şi intră Tigoianu

min. 71 schimbare FC Botoşani. Iese autorul golului, George Cârjan, şi intră George Taban

min. 65 schimbare FC Botoşani. Iese Codoban şi intră Ghinga

min. 61 ocazie Hadnagy. Atacantul botoşănean pătrunde pe partea dreaptă, însă, în loc să centreze, şutează peste poartă

min. 59 schimbare la Săgeata. Iese Mihai Roman şi intră Chiţu

min. 51 schimbare Săgeata. Iese Iordache şi intră Lupu

min 49 gol Cârjan. El a reluat în plasă o centrare venită de pe dreapta

min. 45 Patache centrează, iar Cârjan trage cu capul din poziţie foarte bună, însă portarul prinde pe linia porţii. Aceasta a fost cea mai mare ratare a reprizei

min. 44 Vraciu pătrunde pe partea stângă, centrează în careu, însă portarul Săgeţii reţine din faţa lui Cârjan

min. 40 centrează Codoban, iar Cârjan trece pe lângă gol

min. 39 cartonaş galben pentru Hadnagy, pentru un fault asupra unui adversar. El a reacţionat dur după ce Patache a fost faultat, iar arbitrul a lăsat jocul să continue

min. 33 cartonaş galben Croitoru după un fault dur asupra lui Iordache

min. 31 primul corner al Săgeţii, după ce Acsinte a trimis în afara terenului o minge centrarăî în careu

min. 28 cartonaş galben Acsinte după ce l-a lovit cu cotul pe Dinu Viorel

emin. 22 cartonas galben Vezan pentru un fault asupra lui Codoban

min. 12 Cârjan reia cu capul o minge centrată din corner, Panagopoulos reţine

FC Botoşani: Vasile Curileac- Răzvan Tincu, Marius Croitoru, George Cârjan, Gabriel Vaşvari (cpt), Cătălin Vraciu, Claudiu Cotoban, Andrei Patache, Florin Ascinte, Attila Hadnagy. Rezerve: Dorian Perianu, George Taban, Casian Maghici, Ionuţ Matei, Sebastian Ghinga, Marian Tănasă, Ciprian Dinu. Antr. Cristian Popovici.

Săgeata Năvodari: Panagopoulos- Viorel Dinu, Andrei Florean, Apostol Muzac, Florin Popa (cpt), Ionuţ Filip, Cristian Munteanu, Ovidiu Vezan, Mihai Roman, Ilie Iordache, Andrei Peteleu. Rezerve: Vlad Gordin, Sorin Chiţu, Marius Ţigoianu, Valentin Apostol, Ionel Ghinea, Hristu Chiacu, Valeriu Lupu. Antr. Tibor Selymes.

Arbitri: Iulian Dina (centru)- Mircea Grigoriu şi Ciprian Danşa (asistenţi). Rezervă: Marcel Bîrsan.

Observator: Augustus Constantin şi Marcel Rică.