Luceafărul Mihai Eminescu a ratat promovarea în Liga a treia

stadion emil alexandrescuFormaţia Luceafărul Mihai Eminescu a ratat, miercuri seară, promovarea în Liga a treia de fotbal, după ce în meciul de baraj disputat la Iaşi a fost învinsă cu scorul de 2-1 de campioana judeţului Neamţ, Cetatea Târgu Neamţ.  Echipa botoşăneană condusă de Cătălin Chirilă a jucat, din minutul 6, fără un jucător, după ce Lupu a fost eliminat.  de asemenea, în minutul 79 Netbay a dat un gol valabil care a fost anulat de arbitrul vasluian Ciprian Amarandei.

Golurile nemţenilor au fost marcate de Zavate (6-p) şi Bucătaru (22), în timp ce pentru Luceafărul a înscris Dolhescu (72).

Cetatea: Hărăguţă – Apetrei, Sobariu, Zavate, Eudean – Petrescu, Usturoi, Tudosă, Huţanu – Bucătaru, Ungureanu. Rezerve: Morar – Văcaru, Bogdron, Vavriţă, Spiridon, C. Şerban, M. Petrescu. Antrenor: Ovidiu Marc

Luceafărul: Satco – D. Lungu, Leonte, Erdic, Lupu – Netbay, Antonescu, Cazacu, Cardaş – Andrieş, Dolhescu. Rezerve: Sănduleac, Vechiu, Hritcu I, Hritcu II, Tătărcan. Antrenor: Cătălin Chirilă

Tot miercuri seară, la Dorohoi, s-a jucat partida dintre campioanele Sucevei şi Iaşiului. FC Pojorâta a învins Viitorul Târgu Frumos cu scorul de 2-1.