CS Otopeni- FC Botoşani 2-2 (0-2)

FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată, duminică, în deplasare, la CS Otopeni. Formaţia botoşăneană a condus cu 2-0 la pauză, însă a fost egalată spre finalul meciului.

sigla FC BotosaniFC Botoşani a deschis scorul în minutul 25 prin Vaşvari, mărindu-şi avantajul în minutul 31 prin acelaşi jucător. Ilfovenii au redus din diferenţă în minutul 51 prin Pălimaru, reuşind egalarea în minutul 79 prin Roman.

În urmas acestui rezultat, FC Botoşani urcă pe 5, cu 19 puncte,m cu două mai puţine decât liderul, Sportul Studenţesc şi cu unul mai puţin decât ocupanta locului 2, delta Tulcea, pe care echipa botoşăneană o va întâlni etapa următoare.

CS Otopeni: Bucuroiu – Vlaicu 46 Bucă), C. Marin, Răvoiu, B. Dumitru – Bardu, Cl. Dumitrescu, G. Marcu, S. Pană (80 S. Pană) – L. Pârvu (73 Roman), Pălimaru.
Antrenor: Viorel Ion

Botoşani: Curileac – Patache, C. Dinu (cpt.), Atudorei, Acsinte (46 Maghici) – Mbella, Vaşvari, Croitoru (75 Taban), M. Chiriac – Todoran (82 Boghian), Cârjan

13. FC Farul Constanţa   6

One thought on “CS Otopeni- FC Botoşani 2-2 (0-2)

1. [MARKED AS SPAM BY ANTISPAM BEE | Server IP]
    cum …. conduci cu 2-0 si faci egal,ce fac astia au baut aseara om vedea noi liga 1 cand o face „cucu meu fluturi” .Maradona ala nu are ce cauta la botosani ala vinde meciurile,POPOVICI e neam cu tine MARADONA de il bagi in teren