FC Botoşani- Rapid CFR Suceava 2-0 (0-0)

FC Botosani- FC Botoşani a terminat, astazi, la egalitate, scor 2-0 (0-0 la pauză) ultimul amical disputat înaintea începerii campionatului. Golurile prin care au fost învinşi cei de la Rapid CFR Suceava au fost marcate de Flaviu Chişu, în minutul 87, şi Cătălin Vraciu, în minutul 65. Meciul a avut loc pe Stadionul Municipal.

FC Botoşani: Curileac – Maghici, C. Dinu, Ursu, V. Bordeanu – Mărmăreanu, Croitoru, Vaşvari, Chiriac – Cârjan, Vraciu. Antr. Costel Orac

Rezerve: A. Bordeanu, Stamatin, Patache, Poverlovici, Atudorei, Gherman, Păcurar, Todoran, Taban, Mbella, Boghian, Coteanu, Juncanaru, Dumitrescu, Chişu

Rapid CFR Suceava: Pascal – Balan, Plămadă, Lozneanu, Semeghin – Bosancu, Velescu, Gheorghiu, Căinari – Negru, Homneac. Antr. Marin Barbu

Rezerve: Preda, Moldovan, Golofca, Sumanariu, Vornicu, I. Plămadă, Spătar, Şuleru