Orac i-a testat pe noii jucătorii veniți de la Bacău. FC Botoșani-FCM Dorohoi (2-0)

primul antrenament fc botosaniFC Botoșani a învins FCM Dorohoi cu 2-0 într-un meci amical în care Costel Orac și-a testat jucătorii. Antrenorul formației botoșănene a trimis în teren, în prima repriză toți jucătorii veniți de la FCM Bacău, iar în partea a doua au intrat toți jucătorii de la FC Botoșani. Meciul s-a încheiat la pauză cu scorul 0-0, chiar dacă băcăuanii trimiși în teren au avut câteva ocazii bune de gol. Scorul a fost deschis în minutul 49 prin Chişu care a reluat în poartă mingea centrată de Mbela. Vașvari a dat al doilea gol în minutul 62, din afara careului. FC Botoșani a avut parte în minutul 88 și de o lovitură de la 11 m, însă portarul formației dorohoiene a apărat mingea.