Viitorul Constanţa- FC Botoşani 1-1

sigla FC BotosaniFC Botoşani a terminat la egalitate partida cu Viitorul Constanţa, din etapa a XXVIII-a din Liga a doua. Prima repriză a acestei partide, susţinută la Ovidiu, s-a jucat sâmbătă, însă meciul a fost întrerupt din cauza ploii torenţiale, la scroul de 1-0 pentru Botoşani (gol înscris de Acsinte). Cea de-a doua parte a jocului s-a disputat duminică, iar gazdele au reuşit să egaleze în minutul 64 al jocului prin Lazăr, care a reluat cu capul în plastă, după o centrare a lui Chiţu.

FC Botoşani: Curileac – D. Bălan, Atudorei, Cip. Dinu (cpt.), Poverlovici, V. Bordeanu – Matiş, Todoran, Acsinte – Homneac, Ghiceanu. Rezerve: A. Bordeanu – Cip. Stanciu, M. Matei, Chişu, Patache, Lorincz, Juninho. Antrenor Costel Orac