Un bărbat în vârstă de 58 de ani și-a pierdut viața, iar două femei au fost transportate la spital după ce au suferit atacuri de panică, în urma unui incendiu izbucnit sâmbătă după-amiază la o locuință din Comănești. Primele informații indică drept cauză probabilă un scurtcircuit, potrivit Agerpres.
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bacău, bărbatul a fost găsit decedat de către echipajele de pompierii care au fost trimise la faţa locului.
"Pentru gestionarea situaţiei de urgenţă au fost mobilizate o autospecială de stingere cu apă şi spumă (ASAS) din cadrul Gărzii de Intervenţie Comăneşti, o autospecială de stingere cu apă şi spumă de la Punctul de Lucru Brusturoasa, o autofreză multifuncţională (AFZM) din cadrul Detaşamentului de Pompieri Moineşti, un echipaj SMURD şi o ambulanţă de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Bacău'', au transmis reprezentanţii ISU.
Două femei au suferit atacuri de panică şi au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale. Un bărbat în vârstă de aproximativ 58 de ani a fost găsit decedat în locuinţă. Au fost afectate casa de locuit pe o suprafaţă de circa 80 de metri pătraţi şi o anexă gospodărească.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia