O fetiță a venit pe lume în ambulanță, la Botoșani. Micuța s-a grăbit să se nască înainte ca mama să ajungă la maternitate. Femeia, de 25 de ani, din comuna Vlăsinești, chemase ambulanța sperând că va ajunge mai repede la maternitate.
Nu a mai apucat însă pentru că fetița sa s-a născut chiar în ambulanță, sub supravegherea unui asistent medical.
Nașterea, prima pentru mamă, s-a desfășurat în condiții de siguranță, iar nou-născuta, cu o greutate de 3.200 g, împreună cu mama, au fost evaluate, asistate și monitorizate de echipajul medical.
Ulterior au fost predate stabile hemodinamic personalului de specialitate din cadrul Maternității Botoșani pentru continuarea îngrijirilor.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia