Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au organizat, vineri, o acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere și pentru verificarea legalității transporturilor rutiere.
Activitățile s-au desfășurat principalele artere rutiere din județul Botoșani, prilej cu care au fost controlate peste 90 de transportatori, iar în urma neregulilor constatate au fost aplicate 60 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 25.000 de lei.
Dintre sancțiuni, 14 au fost aplicate transportatorilor care nu au respectat timpii de repaus, conform prevederilor legale.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia