FOTO Accident pe DN2. Patru persoane rănite după ce un microbuz s-a răsturnat

2 iunie 2026

Un microbuz s-a răsturnat, marți, pe raza localității Drăgușeni din județul Suceava. La fața locului au fost identificate opt persoane, patru dintre aceste fiind monitorizate de către resursele medicale și paramedicale, informează ISU Suceava.

La fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Fălticeni cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2, cu sprijinul a trei echipaje SAJ.

Primele informații ale Poliției

La rândul său, Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 2, în localitatea Drăgușeni, județul Suceava, conducătorul unui microbuz de transport persoane a pierdut controlul direcției și s-a răsturnat în afara carosabilului.

Din primele investigații a rezultat rănirea a 4 persoane, conștiente, care urmează a primi îngrijirile medicale necesare. Circulația rutieră este oprită pe ambele sensuri de mers, valorile de trafic fiind în creștere.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia