FOTO Patru noi terenuri de padel se deschid, în scurt timp, la Botoşani

16 mai 2026

Zona Cornișa- Hudum continuă să atragă investiții dedicate sportului și timpului liber, devenind tot mai apreciată pentru atmosfera liniștită, spațiile verzi și dezvoltarea modernă din ultimii ani.

Dezvoltatorul Ben Prisacariu pregătește deschiderea bazei sportive Bek Sport, de la Hudum, din imediata vecinătate a terenurilor de fotbal Juniorul. Baza va include patru terenuri de padel, un sport tot mai popular în România și în Europa datorită combinației dintre mișcare, socializare și accesibilitate.

Ne dorim ca botoșănenii să aibă un loc unde să se poată recrea, să facă sport și să petreacă timp de calitate într-o zonă liniștită și înverzită”, transmite dezvoltatorul proiectului.

Deschiderea bazei de padel este estimată în aproximativ două săptămâni, iar data oficială va fi anunțată în perioada următoare.

Prin proiectele dezvoltate în această zonă, Cornișa – Hudum își consolidează poziția ca unul dintre cele mai atractive spații dedicate sportului, relaxării și comunității din Botoșani.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia