Un tânăr din județul Botoșani a rămas fără permis din casuza unor abateri la regimul rutier, dar asta nu l-a împierdicat să urce din nou la volan. La data de 06 martie 2026, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Pomârla au oprit pentru control, pe drumul public din localitatea Cristinești, un autoturism condus de către un tânăr, de 30 de ani, din aceeași localitate.
În urma verificărilor efectuate de către polițiști s-a constatat faptul că acesta are dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice suspendat de la începutul lunii februarie 2026, ca urmare a săvârșirii unei abateri la regimul rutier.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.



























