Tragedie! O femeie a murit, după ce a fost lovită de o femeie pe trecerea de pietoni

O femeie a murit, duminică dimineață, după ce a fost lovită de o femeie pe trecerea de pietoni. Accidentul s-a produs în municipiul Iași, victima fiind o femeie de 41 de ani, care era angajată regulamentar în traversarea străzii.

Cel care a produs accidentul este un tânăr de 20 ani, din comuna Costuleni- județul Iași. Acesta, în timp ce conducea un autoturism pe Calea Chisinaului, pe fondul vitezei excesive, nu a acordat prioritate femeii care se afla pe trecerea de pietoni. Mașina care a accidentat-o se afla pe banda a doua, iar pe prima bandă era deja oprită o mașină care acorda prioritate.

În urma impactului femeia a decedat, aspect constatat de echipajul medical sosit la fața locului. Totodată, șoferul a suferit leziuni, fiind transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Acesta a fost testat alcoolspic, rezultatul fiind negativ.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.

Urmareste-ne pe Google News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *