Un accident cu șase mașini și trei victime a avut loc duminică, pe bulevardul I.C. Brătianu din municipiul Constanța.
Din primele cercetări ale polițiștilor a reieșit faptul că un bărbat de 21 de ani ar fi condus un autoturism pe bulevardul I.C. Brătianu, iar la un moment dat ar fi pătruns pe contrasens, unde ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism, care se afla staționat pe prima bandă.
Mai exact, un autoturism BMW Seria 1, înmatriculat în Botoșani, a intrat în coliziune cu un Land Rover. În urma impactului, Land Rover-ul a fost proiectat în alte trei mașini parcate: un BMW X3, un Peugeot și un Seat. În urma impactului, cel de-al doilea autoturism a fost proiectat în 4 autovehicule parcate.
„Din accident au rezultat 3 victime rănite ușor – conducătorul auto din primul autoturism și conducătorul auto, respectiv pasagerul față din cel de-al doilea autoturism, aceștia fiind transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Cei 2 conducători auto au fost testați cu aparatele din dotare, rezultatul fiind negativ. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală.”, precizează polițiștii constănțeni.































