Bărbat ars la buzunare de polițiștii botoșăneni după un transport ilegal de lemne

19 septembrie 2023

Un bărbat a fost ars la buzunare de polițiștii botoșăneni după ce a fost prins cu un transport ilegal de lemne. El a fost sancționat cu 2.000 de lei pentru nerespectarea prevederilor legale privind transportul materialului lemnos.

La data de 18 septembrie 2023, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Bucecea au oprit pentru control, pe drumul național D.N. 29 C, în comuna Vârfu Câmpului, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 38 de ani, din județul Suceava.

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta transporta cantitatea de 4 metri cubi de material lemnos, fără a deține documente legale. Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 2.000 de lei, iar materialul lemnos a fost supus confiscării.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia