FOTO & VIDEO Un șofer le arată polițiștilor botoșăneni cât alcool a consumat înainte de a urca la volan. Etilotestul a arătat altceva

9 octombrie 2022

Un șofer le-a arătat polițiștilor de la Serviciul Rutier cât alcool a consumat înainte de a urca la volanul mașinii. Omul, în vârstă de 73 de ani, din municipiul București conducea pe drumul național 29C din comuna Vârfu Câmpului când a fost tras pe dreapta de oamenii legii.

Aceștia l-au întrebat cât alcool a consumat, iar el le-a arătat că foarte puțin (vezi foto dreapta). Etilotestul a arătat însă altceva.

Șoferul avea o valoare rezultată de 0,89 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Acum el este cercetat de polițiști  sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia