A început dezinfecția scărilor de bloc din municipiul Botoșani

14 aprilie 2020

foto: arenamedia

Începând de marți, 14 aprilie, din dispoziția primarului Cătălin Flutur, a început operațiunea de dezinfecție a tuturor scărilor de bloc din municipiul Botoșani.

Primarul a semnat luni contractul cu societatea care va asigura efectuarea acestui serviciu, câștigătoarea unei proceduri transparente de licitație.

Nu mai puțin de 450.000 mp de spații comune din aproape 2000 de scări de bloc botoșănene vor fi dezinfectate cu substanțe certificate.

Proprietarii apartamentelor vor trebui să stea în locuințe pe durata dezinfecției și o oră după încheierea acesteia. Programul dezinfectărilor va fi afișat în fiecare scară de bloc prin grija asociațiilor de proprietari.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia