Victorie senzațională pentru FC Botoșani pe terenul lui Dinamo. Echipa lui Ciobotariu visează la play-off

dinamo- fc botosaniFC Botoșani a obținut o victorie spectaculoasă, duminică seară, în deplasaere, contra formației Dinamo București. FC Botoșani a învins cu 2-1 (1-1), pătrându-și astfel șansele mari pentru play off.

Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 24, prin Montini, iar Golofca a egalat patru minute mai târziu, după un contraatac rapid. Golul victoriei a fost adus în minutul 75 prin Fabrini, care a înscris după o pătrundere de unul singur în careu și l-a învins pe portarul dinamovist.

În minutul 18, Ongenda a părăsit terenul accidentat.

Dinamo: McDermott – Aliji, Klimavicius, Grigores, Mustoe – Ait-Atmanes, I. Filips, Nistor – Zenke, Papazoglou, Montini. Antr. Mircea Rednic
Au mai jucat: Jaadi, N’Diaye, Popa

FC Botoşani: Fraisl – Dumitraş, Miron, Burcă, Holzmann – Karaboue, Rodriguez – Golofca, Ongenda (Buş 19), Fabbrini – Fulop. Antr. Liviu Ciobotariu.
Au mai jucat: Buş, Papa, Patache