Un puști de 13 ani a spart o locuință de unde a furat o sumă de bani

14 iulie 2016

furt-locuintaUn bărbat din  localitatea Stânca, județul Botoșani, a sesizat, miercuri, poliţiştii cu privire la faptul că, în perioada 7-12 iulie persoane necunoscute au pătruns prin efracţie în locuința sa şi au  sustras o sumă de bani.

like facebookÎn urma cercetărilor efectuate de către poliţişti, a fost identificat un minor în vârstă de 13 ani, din aceeaşi localitate, ca fiind principalul bănuit de comiterea faptei reclamate, stabilindu-se că, în ziua de 07 iulie a.c., în jurul orei 14.00, acesta ar fi pătruns, prin forțarea ușii de acces, în locuința persoanei vătămate şi, dintr-o încăpere, ar fi sustras o parte dintr-o sumă de bani pe care a găsit-o.

În cauză, prejudiciul a fost recuperat parţial. Cercetările continuă, fiind  întocmite acte procedurale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.

 

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia